Obědnávky veškeré grafiky →Tady

3. část

20. března 2008 v 12:21
3. část

1.krok-Něco o klusu
Klus se Ti možná bude zdát ze začátku nepohodlný,ale pravidelným cvičením klusu se naučíš uvolnit a pohybovat se s koněm v rytmu.Když se Ti o povede,získáš správný sed a novou zkušenost.Určitě budeš mít problémy se v sedle udržet-a tak nejprve trénuj s někým zkušeným na lonži.Pamatuj,že příliš ztuhlé svaly narušují tvou rovnováhu.
2.krok-Druhy klusu
U kroku jsme se učily jen jeden druh,ale klusu je znát tyto druhy nezbytné.
1.Praconí klus
Jestli sedíš v sedle hlboko a tvoje tělo sleduje pohyb koně,je to pracovní klus.Je obtížnější,proto musíš v sede sedět správně,vyrovnaně a uvolněně.Pracovní klus se použivá hodně při přechodu z kroku do klusu,proto se ho musíš naučit.
2.Lehký klus
Lehký klus je ten,který určitě všichni znáte.Jedná se o ten,při kterém rytmicky vysedáváš nad hřbet koně.
Tamagho při schromážděném klusu (který je drezůrním chodem).
3.krok-Z kroku do klusu
Projdi si o5 předchozí lekce a teprve potom můžeš otevřít další kapitolu-z kroku do klusu.Pojďme si ukázat,jak by se mělo správně pecházet:
Než pobídneš koně do klusu,musíš se posadit hluboko do sedla a trochu zkrať otěže.Tím získáš větší kontrolu a upozorníš koně,že chceš přejít do klusu.Koně pobídni oběma nohama na podbřišníku,kde je mírně stiskni.Jakmile přejde do klusu,zmírni pobídku.Jestli to nevyjde,nevěš hlavu a stiskni nohy znovu (a silněji) dokud nepřejde.
Tamaghovi nohy v klusu.
4.krok-Z klusu do kroku
Když chceš zastavit,musíš nejdřív přejít do kroku.
Nejprve se musíš vrátit do pracovního klusu.Posaď se hluboko do sedla.Nohy v kyčlích se snaž udržet v klidu-znemožníš pohyb koně.Holeně měj přiložené k bokům koně.Zápěstí stiskni dovnitř,zvýšíš tím kontakt s otěžemi.Hned jak kůň přejde do kroku,uvolni otěže.
Tak co?Povedlo se ti klusat?Pokud ano,můžeš jen čekat na další lekci,pokud ne,zkoušej to znovu a nezapomeň že opakování je matka moudrosti :)Příště se dozvíš něco o dalším chodu-o cvalu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.