Obědnávky veškeré grafiky →Tady

1. část jízdy na koních

20. března 2008 v 12:14

Učíme se jezdit 1.část

Každý jednou musel začínat s jízdou na koni.Není to ani trochu lehké!!!Všechno chce čas a trpělivost.
Jestli se chceš naučit jezdit alespoň částečně na koni,je tu pro tebe tenhle nový seriál je o jízdě na koni,kde se naučíš jezdit s dívkami ze Starshine legacy!
1.kapitola
Začínáme!
Dnešním dílem tě provede Lisa
a její bělouš Starshine....
.Krok 1.-nasednutí
Podívej se na obrázek:vidíš červený kruh?Označuje třmen,do kterého vsuneš levou nohu.Předtím se musíš pevně chytit sedla,abys nespadla.Jak tyto dvě podmínky plníš,odraz se pravou nohou od země a přešvyhni ji přes hřbet koně tak,abys po "naskočení" seděla v sedle.Až budeš nohu přešvyhávat přes hřbet,nezapomeň na ruku,kterou se držíš za zadek sedla!!!Musíš jí dat těsně než přešvyhneš nohu pryč,abys sis ruku nezlomila.Sedíš v sedle?Výborně!Teď stačí vsunout pravou nohu do druhého třmenu a je to!
Lisa radí:Je lepší,když si přitom přidržuješ uzdu-při jezdecké hodině ti jí podrží instrktor,ale ppokud už budeš nasedávat bez dozoru,mohl by se kůň splašit!!!
Krok 2.-držení uzdy a těla
Než pojedeš,musíš zkontrolav pár věcí.Číslo 1 označuje nohu ve třmenu.Nikdy nezapomeň na to,že abysses na koni lépe udržela,musíš mít nohy ve třmenu.Číslo 2 je správné držení uzdy.Uzdu drž tak,aby ti do ruky začínala padnout mezi prstem a ukazováčkem a mezi prsteníčkem a malíčkem z ruky "vycházela".Číslo 3 ti ukazuje,že máš mít ruce povolené,ale jemně přimáčknuté k tělu tak,abys ruku neměla v křeči.
Lisa radí:Nezapomínej,že uzdou pouze koni ukazuješ směr,ale nepobízíš ho.
Krok 3.-Správná výbava
Lisa je dobře vybavena:má přilbu,vestu ke krku,jezdecké rukavice,jezdecké boty a jezdecké kalhoty.Jen jednu věc má špatně:má krátké rukávy.Pokud jedeš do přírody,je lepší mít rukávy dlouhé,abyses třeba neporanila o větev.Zezačátku nos raději dlouhé rukávy pořád i v jízdárně.Pokud je velké vedro,jdi do obchodu s jezdeckými potřebami a zeptej se na triko ve kerém by ti nebylo v létě horko.
Lisa radí:Ajaj!Na ty dlouhé rukávy jsem dočista zapoměla...Ale zpět k mé radě:jezdecké rukavice jsou dobré:nebude ti z nich klouzat uzda a ani si neodřeš ruce.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.